KARGO VE İADE
deryakursunsatis.com, online alışverişte Derya Kurşun Tekstil koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini hedefler. 500 TL üzeri siparişlerinizde kargo ücretsizdir.

Ücretsiz Kargo: 500 TL üzeri siparişleriniz Sürat Kargo ile ücretsiz gönderilir. Siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize kargo ile 3-7 iş günü içerisinde gönderilecektir. Siparişinizi vermeden önce teslimat adresinizi lütfen kontrol ediniz.

İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.

İade Kargosu: Satın aldığınız ürün veya ürünleri iade etmek istiyorsanız, 7 gün içerisinde Sürat Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

İADE ŞARTLARI

7 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde geri gönderebilirsiniz. Ürünlerin iade edilebilmesi için iade koşullarına uyması gerekmektedir.

Ücretsiz iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, Sürat Kargo ile gönderdiğiniz takdirde, kargo ücreti alınmayacaktır. 

Geri ödemeler: İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, Derya Kurşun Tekstil geri ödemeleri 3 iş günü içerisinde bankaya iletmektedir. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıma süresi ortalama 1-3 iş günü iken banka kartlarında bu süreç daha da uzayabilmektedir. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.

– İade ve değişim politikası gereği firmadan kaynaklı arıza/defo gibi sorun oluşmuş ürünler iade ücreti satıcıya aittir. Fantazi, hamile giyim, alt üst takım vb. gibi alt grup içeriğe sahip ürünlerin iade ve değişimi yapılmamaktadır.

– Renk / Beden olmaması vb. gibi sebeplerden kaynaklanan iade/değişim talepleri durumlarında kargo ücreti alıcıya aittir.

– Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkânsızlaşması, alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.

İade Adresi:

Necip Efendi Sk. Ersöz Han No:14 Yeşildirek – Eminönü / İstanbul
Destek için info@deryakursunsatis.com adresine e-posta gönderebilirsiniz veya +90 212 514 02 13 numaralı telefonu arayarak Derya Kurşun Tekstil Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.